AKP’li Numan Kurtulmuş: Listelerde önemli bir yenileme olacak

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, milletvekili aday listelerinde önemli bir yenileme olacağını belirtirken, DSP’nin karar vermesi durumunda AKP listelerinde yer alacağını söyledi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 14 Mayıs seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı’ndaki son durum ve milletvekili listeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

NTV yayınına katılan Kurtulmuş, Cumhur İttifakı’nın ilkeli bir siyaset izlediğini savundu.

Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:

“Burada herhangi bir koltuk pazarlığı yapılmadı. Millet İttifakı ile aramızdaki en önemli fark da budur. İttifaktaki 4 parti kendi listeleriyle seçime girecek. Ama ortak bir istikamette yürüyüşlerine devam edeceklerdir. Kulislerde ne konuşulduğunun bir önemi yoktur, her parti kendi listesiyle seçimlere girecektir. Biz Cumhur İttifakı olarak kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Cumhur İttifakı’nın Meclis’te de çoğunluğu yakalayacağına inanıyoruz. Bu seçimde de listelerde önemli bir yenileme olacak. TBMM’nin en genç grubu AK Parti grubu olacaktır, kadın temsilinin en fazla olduğu parti de AK Parti olacaktır. Çok dinamik, güçlü ve Türkiye’yi temsil eden, halkın beklentilerini karşılayan bir listenin ortaya çıkacağını ümit ediyoruz.”

Kamuoyu anketleri ve mülakatlar yapıldığını söyleyen Kurtulmuş, “Artık son noktaya gelindi, son rötuşlar yapılmaya başlandı” dedi.

Partisinin DSP ziyaretini de değerlendiren Kurtulmuş, “DSP kararını verirse AK Parti listelerinde yer alırlar” ifadesini kullandı.

“Bakanların aday olduğu illerde daha fazla vekil çıkar”

Kurtulmuş, bakanların aday gösterilmesine dair ise şunları söyledi:

TIKLAYIN – Dün Kılıçdaroğlu, bugün Binali Yıldırım ile görüşen DSP Genel Başkanı: Devlet düzeninde istikrarın bozulmaması için elimizden geleni yapacağız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir