Otomobil, Giyim ve Ayakkabıya Vergi İddiası Goygoyculardan Kaçamadı Ağlanacak Halimize Güldük

6 Şubat deprem felaketlerinin ekonomide yarattığı hasarın kamu maliyesine en az zararı vermesiyle amacıyla olduğu söylense de ekonomide geçen yıllarda izlenen politikaların da etkisinin de olduğu bilinen bütçedeki bozulmayı, kamuda tasarruf yerine vergilerle düzenlemeye çalışıyoruz. Alım gücündeki düşüşe eklenen vergilerdeki artışlar isyan ettirirken, yeni vergi haberleri de güleriz ağlanacak halimize misali yorumlara neden oluyor.

Ekonomideki bozulmaya, büyük bir deprem felaketi ve seçim eklenince, son 2 aydır yaşanılan vergi artışları kaçınılmaz oldu. Ancak bakıldığında tüketime yönelik vergilere yapılan artışlarla vergi adaletinin de sarsılması bir yana, alım gücü düşen vatandaşın yükü daha da ağırlaşıyor.

Son olarak akaryakıttaki vergi artışlarının etkisiyle tüm ürünlerde zam görülürken, gümrük vergileri, KDV, ek MTV gibi artışlar ve “bir kereye mahsus” vergiler de görülmüştü. Tabi burada bitmedi. Otomobil, giyim ve ayakkabıya yeni vergiler geleceği iddiası sosyal medyada gündem oldu.

İşte vergi iddiasına yapılan yorumlar?

Biraz da nostalji.

Hoş benzetmeler değil.

Baştan alalım.

Keşke haksız çıksa.

Carpe diem.

Trend topic mahvetti bizi.

GİBolar bozukluk.

Haber kanalları konusuz kalmaz.

Bakan röportajı okursanız duyarsınız.

Sizin vergi fikirleriniz var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir