Acun Ilıcalı: Benim durumum Michael Jordan’a benziyor

İngiltere Championship ekiplerinden Hull City’nin sahibi ve başkanı Acun Ilıcalı, İngiliz basınına açıklamalarda bulundu.

Bein Sports’un aktardığına göre, Inews’a konuşan Acun Ilıcalı, “Michael Jordan’ı hatırlar mısınız? Basketbol kariyerini bitirip beyzbol oynamaya başladığında herkes şok olmuştu. Benim durumum da buna benziyor. Medya sektöründe hayal ettiğim her şeyi elde ettim. Sıfırdan bir kahramana dönüştüm. Şimdi kendimi sıfırdan bir işe başlamış gibi hissediyorum. Bunun benim için ne kadar heyecanlı olduğunu anlatamam. Hayatımın şu dönemini medya işime başladığım dönemki gibi yaşıyorum. Aynı mutlu günleri hissediyorum. Küçük kazançlarla mutlu oluyorum, küçük başarılarla mutlu oluyorum” dedi.

‘TARİH YAZMAK İSTİYORUM’

“Tarih yazmak” istediğini belirten Acun Ilıcalı, “Hedefim medya sektörüne girerken de aynıydı. Futbol tarihi yazmak istiyorum ve bunu yapmanın en iyi yolu İngiltere’de. Kimse Premier Lig’in dünyanın zirvesi olduğunu tartışamaz. Burası futbolun NBA’i… Bundan dolayı bütün hünerlerimi burada göstermek istiyorum. Bu bir tutkudur. Size paranın satın alamayacağı bir mutluluk verir. Benim için parayla ilgili hiçbir hesaplama yok ancak bu para konusunu düşünmediğimiz ya da para konusunda makul olmadığımız anlamına gelmiyor. Bu arada işler finansal olarak beklediğimizden daha iyi gidiyor” ifadelerini kullandı.

‘ALİ KOÇ’LA ÇOK YAKINDIK’

Aston Villa’dan transfer ettiği ve çok umutlu olduğu Jaden Philogene hakkında da konuşan Ilıcalı, “Engelli bir parkurda koşmak gibiydi. Suyun ve engellerin üzerinden 1500 metre koşmak gibiydi. Her gün beni yoran yeni bir sorun vardı. En zor nokta yetenekli futbolcuları takıma transfer etmek oldu” şeklinde konuştu.

Ilıcalı, “Son 5-6 yıldır Türkiye’de Fenerbahçe ile çalışıyorum. Başkanla çok yakındık. Fenerbahçe’de bir oyuncuyu istiyorlarsa onu satın alırlar. Burada bir oyuncu istiyorsunuz, onun 8 veya 9 seçeneği daha var ve bunlar sizin istediğiniz isimlerden daha iyi olabilir. Ama başarılı olduğunda buna değer. Jaden’ı Hull City forması ile iyi performans sergilerken görmekten dolayı gurur duyuyorum” dedi.

‘PREMİER LİG BİZİM İÇİN TEK HEDEF DEĞİL’

Premier Lig’e yükselmenin tek hedefleri olmadığını belirten Acun Ilıcalı, “Premier Lig bizim için tek hedef değil. Ligde mutlu olup olmayacağımızı bilmiyoruz, bazen oraya şans eseri ulaşırsınız ve hazır değilsinizdir. Aynı yıl küme düşersiniz ve bu bir kabusa dönüşür ki bu senaryo daha önce bu kulübün başına geldi. Her zaman daha iyi olmayı düşünmeliyiz. İlk altı bizim için çok iyi olur ve bu bizim için yüksek bir olasılık. Eğer orada olursak bunu hak edeceğiz. Şayet bunu yapamazsak, hazır değiliz demektir” ifadelerini kullandı.

Taraftarlara transfer haberi de veren Ilıcalı, “Ocak ayı çok zor bir dönem olmayacak. İki, belki de en fazla üç olacak şekilde transfer yapmaya odaklanmış durumdayız. Rakamlar az olduğunda oyuncuları almak daha kolay çünkü bu sefer daha fazla seçeneğimiz olacak. Takıma birkaç oyuncu daha eklemek için elimizden geleni yapacağız ama takımın kalitesinden çok memnunum” dedi.

‘BİR KULÜP DAHA SATIN ALMAK ÜZEREYİZ’

Bir kulüp daha satın alacağını belirten Ilıcalı, “Daha büyük, geniş bir futbol operasyonu yapmak istiyorum. Başka bir kulüp satın almak üzereyiz. Geçen sabah bir toplantı için bir yere uçtum ve kulübün her yerinde bulduğumuz tüm iyi yetenekleri test etmek için bize çok faydalı olacak bir kulüp satın almaya çalıştım. Takımım dünyanın en iyi yeteneklerini getirme gücüne sahip ama örneğin Hull’a üç forvet oyuncusunu nasıl getirebilirim? Bu imkansız bir şey… İşte bu yüzden başka bir kulübe ihtiyaç var” diye konuştu.

İrlanda ekibi Shelbourne’deki yatırımlarını sonlandıran Acun Ilıcalı, yeni bir kulüp alacağını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir