Gazze’de katliam yapan İsrail’in basit numaralarla Elon Musk’ı etkileme çabaları

İsrail

TİYATROYA DEVAM

BOŞ BEŞİK TİYATROSU SERGİL E NDİ

ABD’li milyarder Elon Musk önceki gün Gazze’de katliam yapıp 15 bin masumu katleden İsrail‘e gitti. Musk burada Başbakan Netanyahu ile 7 Ekim’de saldırıya uğrayan Kfar Aza beldesini gezdi. Netanyahu burada Gazze’de öldürdüğü 6 binden fazla çocuğu görmezden gelerek Musk’a, 7 Ekim’de saldırıya uğrayan Kfar Aza beldesini gezdirip boş beşik gösterdi.

GAZZE’YE UYDU İNTERNETİ SAĞLAMAYACAK

İsrail

6 BİNİ ÇOCUK, 15 BİNDEN FAZLA İNSANI KATLETTİLER

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail‘in “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava bombardımanı başlattı. İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu. İsrail ordusuna göre, 7 Ekim’den bu yana Gazze’deki çatışmalarda 70, Lübnan sınırında da 6 İsrail askeri öldürüldü. Mutabakat kapsamında şu ana kadar Gazze Şeridinden 40 İsrailli kadın ve çocuk, İsrail hapishanelerinden de Filistinli 117 kadın ve çocuk esir serbest bırakıldı

Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi’nde 6 bin 150’den fazlası çocuk ve 4 binden fazlası kadın olmak üzere 14 binden fazla kişi öldürüldü. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 239 Filistinli hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir