Rus ajanlar, Ukrayna direniş güçlerinin yemeklerine kattığı fare zehrini tükettikten sonra öldü

Rusya‘nın 3 federal güvenlik ajanı, restorandan sipariş ettikleri yemeğin içine konan fare zehri nedeniyle hayatını kaybetti.

RUS AJANLAR FARE ZEHRİYLE ÖLDÜRÜLDÜ

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş devam ederken, Rusya’nın 3 federal güvenlik ajanı yemeklerine fare zehri konularak öldürüldü. Ukrayna yer altı direniş güçlerinin olayı gerçekleştirdiği öğrenilirken, yemeği getiren kurye kayıplara karıştı.

RESTORANDA ZEHİR BULUNAMADI

Rusya’dan olayla ilgili henüz bir doğrulama gelmedi. Ajanların yemek siparişi verdiği restoranda yapılan aramada herhangi bir zehir bulunamadı.

UKRAYNALI BELEDİYE BAŞKANI OLAYI DOĞRULADI

Ukrayna’nın sürgündeki Melitopol Belediye Başkanı Ivan Federov yaptığı açıklamada olayı doğrulayarak, “Yerel bir kafeden yiyecek sipariş ettiler ve bu yiyecekleri tükettikten sonra hepsi zehirlendi, bazıları hatta öldü. Artık devletimize karşı savaşamayacaklar.” dedi.

Ivan Federov

“DÜŞMANIN ORTADAN KALDIRILMASINI DİRENİŞ GÜÇLERİ DE GERÇEKLEŞTİRİR”

Belediye başkanı, “Düşmanın ortadan kaldırılması, sadece patlamalar, füze saldırılarıyla değil, aynı zamanda direniş güçleri tarafından da gerçekleştirilir. Örneğin, geçenlerde ortadan kaldırılmış düşmanlar, yani zehirlenmiş düşmanlar, hatta düşman Telegram kanalları tarafından bildirilmişti.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Güvenlik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir